III Konferencja seminaryjno-wystawowa Dni Trawnika i Traw „Ekologia w polu i ogrodzie, deszczówka” w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie 19.05.2017 r.

Uprzejmie informujemy, iż Zakład Doświadczalny Oceny Odmian w Lisewie, Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie oraz współorganizatorzy zapraszają na III Konferencję Dni Trawnika i Traw poświęconą ocenie wartości użytkowej i gospodarczej  trawników oraz Trwałych Użytków Zielonych.

Zazielenienie obszarów miejskich, obiektów sportowych, rekreacyjnych, ciągów komunikacyjnych, obszarów zdegradowanych poprawia warunki bytowania człowieka zabezpieczając jednocześnie jego dobra materialne. Trwałe Użytki Zielone w żywieniu zwierząt podwyższają dobrostan, wydłużają okres rozrodczy a w połączeniu z uprawami nasiennymi poprawiają bilans ekonomiczny gospodarstwa.

Promowanie realizowanych zadań, podejmowanych działań a poprzez to uświadamianie społeczeństwu istoty dbałości o lokalne środowisko staje się niezbędnym elementem pracy ośrodków naukowych, badawczych, doradczych, szkolnictwa.

Konferencja Dni Trawnika i Traw doskonale wpisuje się w ideę prezentacji wyników najnowszych badań i uświadamiania ogromu pracy wykonywanej na rzecz rolnictwa, rolników i społeczeństwa.

Serdecznie zapraszają organizatorzy:

• COBORU Pracownia WGO Roślin Pastewnych prof. dr hab. Piotr Domański,
  • Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Państwowy Instytut Badawczy Radzików,
  • Katedra Łąkarstwa i Urządzania Terenów Zieleni UW-M w Olsztynie,
  • Krajowe Centrum Roślinnych Zasobów Genowych  IHAR-PIB w Bydgoszczy,
  • Ogród Botaniczny KCRZG – IHAR PIB w Bydgoszczy,
  • Polska Izba Nasienna,
  • Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu,
  • Pracownia Łąkarstwa Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii UT-P w Bydgoszczy,
  • Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Karzniczce,
  • Zakład Doświadczalny Oceny Odmian Lisewo,
  • Zakład Doświadczalny Oceny Odmian Radostowo,
  • Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie.

Miejsce konferencji, dojazd:

Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w  Swarożynie (woj. pomorskie)

Miejsce hotelowe, kolacja:

Gościniec & Hotel nad Wisłą